BAZA WIEDZY | Ecoventeam

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest zdecentralizowany system wentylacji nawiewno-wywiewnej-rekuperator PRANA?
 
 

Rekuperacja decentralna to alternatywa dla centrali rekuperacyjnej z kanałami. Wybierając rekuperatory Prana serii domowej i półprzemysłowej, nie trzeba prowadzić kanałów wentylacyjnych przez wszystkie pomieszczenia. Rekuperator ścienny montuje się dużo łatwiej i szybciej. Każde urządzenie jest dobierane zgodnie z przeznaczeniem i pracuje niezależnie, gwarantuje to najwyższą skuteczność.

Dlaczego ceny rekuperatorów ściennych PRANA® są korzystne, w porównaniu do innych rozwiązań na rynku? Jaka jest kluczowa zaleta produktu?
 
 

Na koszt całej inwestycji wpływa cena urządzeń i montaż. Rekuperator wykazuje wysoką skuteczność odzysku ciepła dzięki temu, że posiada miedziany antyseptyczny wymiennik ciepła. Działa jednocześnie, zasysając i tłocząc powietrze do pomieszczenia, tworząc zbilansowane nadciśnienie. Zapobiega to powstawaniu cofek z szybów wentylacyjnych. Cena rekuperatora wynika z zastosowania materiałów wysokiej jakości oraz szeregu różnych czujników, występujących w modelu Stop smog i premium plus. Czujniki oraz automatyka pozwalają cieszyć się nam czystym powietrzem, bez potrzeby ręcznego sterowania, a przy tym zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie.

Jaki współczynnik oszczędności ciepła uzyskuje się podczas pracy zdecentralizowanego systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej-rekuperator PRANA?
 
 

Nasze rekuperatory osiągają do 96 % sprawności. Wysoką wydajność zapewnia miedziany antyseptyczny wymiennik ciepła.

Czy rekuperator może być używany jako kanał do wentylacji?
 
 

Tak. Rekuperatory odprowadzają powietrze z pomieszczenia, jednocześnie dostarczając świeże. Wspomagają również wentylację grawitacyjną przez wytwarzanie zbilansowanego nadciśnienia.

Czym się kierować przy wyborze rekuperacji ?
 
 

Ilością osób, która będzie przebywać w danym pomieszczeniu, przeznaczenie pomieszczenia, kubatura pomieszczenia. Wybierając rekuperator, należy zwrócić uwagę, w którym działa jednocześnie nawiew i wywiew. Taki się najlepiej sprawdzi. We wszystkich modelach rekuperatorów Prana, nawiew i wywiew działa jednocześnie. Zadzwoń i skorzystaj z porady naszych doradców.

Czy moduł roboczy pasuje do każdej grubości ścian ?
 
 

Tak. Wszystkie modele wewnątrz ściennych rekuperatorów dostępnych w Ecoventeam można montować w ścianach o każdej grubości i nawet w szybach. Jeżeli ściana różni się grubością od długości rekuperatora, istnieje możliwość wydłużenia długości rekuperatora.

Czy system wentylacji nawiewno-wywiewnej - rekuperator PRANA® przepuszcza hałas?
 
 

Rekuperator pracuje praktycznie bezgłośnie na biegach pracy standardowej, odgłosy z zewnątrz są tłumione wewnątrz rekuperatora. Dodatkowo montując w rekuperatorze wewnętrzną membranę, można zwiększyć szczelność akustyczną. Działa ona również zabezpieczająco przed wdzieraniem się silnych podmuchów powietrza do środka. Dobrze jest ją zastosować w połączeniu z pokrywą przeciwwiatrową.

Jak często robić przegląd rekuperatora i wymieniać filtry ?
 

    Rodzaj budynku (wymagane)