Informacje o producencie rekuperatora PRANA | Ecoventeam

O PRODUCENCIE


Bezpieczeństwo zdrowotne, przyjazność dla środowiska i efektywność energetyczna są to kluczowe cechy nowoczesnych systemów wentylacyjnych. Firma PRANA tworzy innowacyjne systemy wentylacyjne, koncentrując się zarówno na fizjologii ludzkiego oddychania, jak i optymalizując zużycie energii w budynkach.

Pracując nad ulepszeniem rekuperatorów, inżynierowie i programiści PRANA kierują się zapobieganiem głównym negatywnym czynnikom związanum z powietrzem w budynkach i niezrównoważonym poziomem wilgotności, niebezpiecznym poziomem zanieczyszczenia powietrza nadmiarem dwutlenkiem węgla, radonem, niebezpiecznymi emisjami tlenku węgla, które mogą powodować poważne pogorszenie stanu zdrowia.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu systemów wentylacyjnych i dziesiątki tysięcy realizowanych projektów zapewniły firmie cenny bagaż wiedzy i zrozumienia potrzeb współczesnego konsumenta. Głęboka analiza otrzymanych informacji stała się katalizatorem rozwoju nowego podejścia do wentylacji regeneracyjne jz rekuperacją. Bezpieczeństwo oddychania i optymalizacja bilansu energetycznego budynków stały się głównymi priorytetami nowej generacji rekuperatorów PRANA.

Po ponad dziesięciu latach funkcjonowania w branży energii odnawialnych i komfortu zamieszkania dokonaliśmy niemal niemożliwego – stworzyliśmy doskonały i ekonomicznie uzasadniony system komfortu bioenergetycznego w pomieszczeniach.

Systemy rekuperacji rozproszonej PRANA to skutecznie rekuperuje powietrze, wymusza jego prawidłowy obieg, odprowadza z domu nadmiar wilgoci eliminując parowanie szyb, ryzyko w przypadku wystąpienie wilgoći, pleśni i grzybów. ECOVENTEAM Sp. z o.o. jest WYŁĄCZNYM dystrybutorem rekuperatorów PRANA w Polsce.

Rekuperator PRANA skutecznie zlikwiduje wilgoć w Twoim domu


Ustaliliśmy istotne czynniki tych negatywnych zjawisk i proponujemy rozwiązanie.

Rozumiemy potrzeby rynku i Klienta. Zapewniamy komfort zamieszkania przy zastosowaniu najzdrowszych materiałów i optymalnych rozwiązań. Większość z tych rozwiązań opracowaliśmy od podstaw idąc własną ścieżką, nie naśladując tych powszechnie stosowanych.

NASZE ZASADY

Pleśń i grzyby są konsekwencją nadmiernej wilgoci i zastoju powietrza w pokoju. Gdy wilgotne powietrze nie jest utylizowane na zewnątrz, wilgotność względna gwałtownie wzrasta. Stwarza to warunki do aktywnego rozwoju patogenów: bakterii, grzybów i pleśni. Z czasem zarodniki pleśni są uwalniane do powietrza i dostają się do płuc podczas oddychania, w konsekwencji - ludzie cierpią na alergie, astmę, chroniczne zmęczenie.. Czyszczenie mechaniczne i chemiczne zanieczyszczonych powierzchni daje krótkotrwałe efekty, a nowy remont jest szybko niszczony przez ciemnoszare plamy. Faktem jest, że zarodniki pleśni pozostają w powietrzu pokoju, a później tworzą nową kolonię. Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest stworzenie wymiany powietrza w pomieszczeniach. Konieczne jest zapewnienie zastąpienia zanieczyszczonego zatęchłego powietrza świeżym powietrzem z zewnątrz. Znacząco zmniejszy to koncentrację zarodników pleśni w powietrzu i ułatwi jej zniszczenie.

Wykorzystanie efektywnych materiałów, technologii i rozwiązań projektowych dało doskonałe wyniki. PRANA uczestniczyła na pierwszym forum międzynarodowym Bauhaus SOLAR ERFURT (Niemcy, 2008 r.), gdzie przedstawiła „Bioenergetyczną koncepcję komfortu”; - system wentylacyjny PRANA i system cieplnej izolacji akustycznej Ekotemp.

Opatentowane, konstruktywne rozwiązanie systemu wentylacji, zaoferowane szerokiej społeczności do dziś dnia nie ma równych sobie na całym świecie.

Produkt jest międzynarodowy: Polsko, Niemiecko, Hiszpański. Składany na Ukrainie. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę ecoventeam.com lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 733 600 724/ 733 600 728

Według statystyk, obecnie połowa domów należy do kategorii „chorych”, a ilość chorób alergicznych corocznie zwiększa się o jedną trzecią. Odtąd komfort stanie się nie marzeniem, a codzienną rzeczywistością. Celem nie jest pseudo - remont, a wygodne i zdrowe środowisko zamieszkania z wielokrotnym zmniejszeniem zużycia energii na ogrzewanie. Okazało się, że wiele z tego, czego uczono nas w szkołach dziś trzeba przemyśleć, a wiele z tego, co obecnie jest reklamowane jako zdrowe, może być nawet niebezpieczne. Naszym zdaniem ludzkość za własne i niemałe środki sama stworzyła sobie problem. Podjęte próby rozwiązania go na „chybił – trafił” nie doprowadziły do niczego dobrego.

Ekonomicznie uzasadniona redukcja strat energetycznych i maksymalne zaspokojenie potrzeb energetycznych drogą redystrybucji energii w otaczającym środowisku.

  • Miedziany wymiennik ciepła

  • Zużycie energii elektrycznej od 32V

  • Bardzo cichy w trybie nocnym


Zachowaj gwarancję - kupuj tylko w oficjalnej sieci sprzedaży!

  • PRANA 250 FIT
  • DOSTOSOWANIE REKUPERATORA DO PODANEJ GRUBOŚCI ŚCIANY (PONIŻEJ 70CM) P150/P200G/P200C