Informacje o producencie Prana | Ecoventeam

Informacje o producencie


Bezpieczeństwo zdrowotne, przyjazność dla środowiska i efektywność energetyczna są to kluczowe cechy nowoczesnych systemów wentylacyjnych. Firma PRANA tworzy innowacyjne systemy wentylacyjne, koncentrując się zarówno na fizjologii ludzkiego oddychania, jak i optymalizując zużycie energii w budynkach.

Pracując nad ulepszeniem rekuperatorów, inżynierowie i programiści PRANA kierują się zapobieganiem głównym negatywnym czynnikom związanum z powietrzem w budynkach i niezrównoważonym poziomem wilgotności, niebezpiecznym poziomem zanieczyszczenia powietrza nadmiarem dwutlenkiem węgla, radonem, niebezpiecznymi emisjami tlenku węgla, które mogą powodować poważne pogorszenie stanu zdrowia.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu systemów wentylacyjnych i dziesiątki tysięcy realizowanych projektów zapewniły firmie cenny bagaż wiedzy i zrozumienia potrzeb współczesnego konsumenta. Głęboka analiza otrzymanych informacji stała się katalizatorem rozwoju nowego podejścia do wentylacji regeneracyjne jz rekuperacją. Bezpieczeństwo oddychania i optymalizacja bilansu energetycznego budynków stały się głównymi priorytetami nowej generacji rekuperatorów PRANA.


Po ponad dziesięciu latach funkcjonowania w branży energii odnawialnych i komfortu zamieszkania dokonaliśmy niemal niemożliwego – stworzyliśmy doskonały i ekonomicznie uzasadniony system komfortu bioenergetycznego w pomieszczeniach. Okazało się, że wiele z tego, czego uczono nas w szkołach dziś trzeba przemyśleć, a wiele z tego, co obecnie jest reklamowane jako zdrowe, może być nawet niebezpieczne. Naszym zdaniem ludzkość za własne i niemałe środki sama stworzyła sobie problem. Podjęte próby rozwiązania go na „chybił – trafił” nie doprowadziły do niczego dobrego. Według statystyk, obecnie połowa domów należy do kategorii „chorych”, a ilość chorób alergicznych corocznie zwiększa się o jedną trzecią.

Ustaliliśmy istotne czynniki tych negatywnych zjawisk i proponujemy rozwiązanie.


Odtąd komfort stanie się nie marzeniem, a codzienną rzeczywistością. Celem nie jest pseudo - remont, a wygodne i zdrowe środowisko zamieszkania z wielokrotnym zmniejszeniem zużycia energii na ogrzewanie.

Rozumiemy potrzeby rynku i Klienta. Zapewniamy komfort zamieszkania przy zastosowaniu najzdrowszych materiałów i optymalnych rozwiązań. Większość z tych rozwiązań opracowaliśmy od podstaw idąc własną ścieżką, nie naśladując tych powszechnie stosowanych.


NASZE ZASADY

Ekonomicznie uzasadniona redukcja strat energetycznych i maksymalne zaspokojenie potrzeb energetycznych drogą redystrybucji energii w otaczającym środowisku.

  • Miedziany wymiennik ciepła

  • Sprawność wynosi do 91%

  • Zużycie energii elektrycznej od 32V

  • Bardzo cichy w trybie nocnym

Wykorzystanie efektywnych materiałów, technologii i rozwiązań projektowych dało doskonałe wyniki. PRANA uczestniczyła na pierwszym forum międzynarodowym Bauhaus SOLAR ERFURT (Niemcy, 2008 r.), gdzie przedstawiła „Bioenergetyczną koncepcję komfortu”; - system wentylacyjny PRANA i system cieplnej izolacji akustycznej Ekotemp.

Opatentowane, konstruktywne rozwiązanie systemu wentylacji, zaoferowane szerokiej społeczności do dziś dnia nie ma równych sobie na całym świecie.

Systemy rekuperacji rozproszonej PRANA to skutecznie rekuperuje powietrze, wymusza jego prawidłowy obieg, odprowadza z domu nadmiar wilgoci eliminując parowanie szyb, ryzyko w przypadku wystąpienie wilgoći, pleśni i grzybów. Miedziany wymiennik skutecznie zadba o Twoje zdrowie oszczędzając przy tym energię. Uhonorowane zostały główną nagrodą w kategorii \”TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI\” w ramach konkursu \”Dom Jutra\” organizowanego przez BGK Nieruchomości i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. ECOVENTEAM Sp. z o.o. jest WYŁĄCZNYM dystrybutorem rekuperatorów PRANA w Polsce. Zachowaj gwarancję – kupuj tylko w oficjalnej sieci sprzedaży ile zamow na Allegro teraz!

Rekuperator PRANA skutecznie zlikwiduje wilgoć w Twoim domu