O producencie – Rekuperatory Prana

O producencie

Firma PRANA jest autorem i producentem szeregu nowoczesnych technologii w sferze oszczędności energetycznej, z których obecnie w produkcji seryjnej są:

  • systemy klimatyzacji - rekuperator Prana;
  • systemy izolacji cieplnej elewacji - Ekotemp;
  • system wewnętrznej izolacji ścian - Ekotemp;
  • ciepło - i dźwiękoszczelne przegrody między pokojami i systemy izolacji akustycznej ścian - Ekotemp.

Wszyscy szukają formuły szczęścia

– my, na szczęście, opracowaliśmy formułę komfortu.

Po ponad dziesięciu latach funkcjonowania w branży energii odnawialnych i komfortu zamieszkania dokonaliśmy niemal niemożliwego – stworzyliśmy doskonały i ekonomicznie uzasadniony system komfortu bioenergetycznego w pomieszczeniach. Okazało się, że wiele z tego, czego uczono nas w szkołach dziś trzeba przemyśleć, a wiele z tego, co obecnie jest reklamowane jako zdrowe, może być nawet niebezpieczne. Naszym zdaniem ludzkość za własne i niemałe środki sama stworzyła sobie problem. Podjęte próby rozwiązania go na „chybił – trafił” nie doprowadziły do niczego dobrego. Według statystyk, obecnie połowa domów należy do kategorii „chorych”, a ilość chorób alergicznych corocznie zwiększa się o jedną trzecią.

Ustaliliśmy istotne czynniki tych negatywnych zjawisk i proponujemy rozwiązanie.

Odtąd komfort stanie się nie marzeniem, a codzienną rzeczywistością. Celem nie jest pseudo - remont, a wygodne i zdrowe środowisko zamieszkania z wielokrotnym zmniejszeniem zużycia energii na ogrzewanie.

Rozumiemy potrzeby rynku i Klienta. Zapewniamy komfort zamieszkania przy zastosowaniu najzdrowszych materiałów i optymalnych rozwiązań. Większość z tych rozwiązań opracowaliśmy od podstaw idąc własną ścieżką, nie naśladując tych powszechnie stosowanych.

NASZE ZASADY

Żadnych zanieczyszczeń i niebezpiecznych materiałów. Żadnych negatywnych oddziaływań energetycznych, maksymalne zachowanie uzdrowicielskiej mocy natury.

Ekonomicznie uzasadniona redukcja strat energetycznych i maksymalne zaspokojenie potrzeb energetycznych drogą redystrybucji energii w otaczającym środowisku.

  • Miedziany wymiennik ciepła

  • Sprawność wynosi do 91%

  • Zużycie energii elektrycznej od 32V

  • Bardzo cichy w trybie nocnym

Wykorzystanie efektywnych materiałów, technologii i rozwiązań projektowych dało doskonałe wyniki. PRANA uczestniczyła na pierwszym forum międzynarodowym Bauhaus SOLAR ERFURT (Niemcy, 2008 r.), gdzie przedstawiła „Bioenergetyczną koncepcję komfortu”; - system wentylacyjny PRANA i system cieplnej izolacji akustycznej Ekotemp.

Opatentowane, konstruktywne rozwiązanie systemu wentylacji, zaoferowane szerokiej społeczności do dziś dnia nie ma równych sobie na całym świecie.