O producencie

Firma PRANA jest autorem i producentem szeregu nowoczesnych technologii w sferze oszczędności energetycznej, z których obecnie w produkcji seryjnej są:

  • systemy klimatyzacji rekuperator Prana;
  • systemy izolacji cieplnej elewacji Ekotemp;
  • system wewnętrzenej izolacji ścian Ekotemp;
  • ciepło i dźwiękoszczelne przegrody między pokojami i systemy izolacji akustycznej ścian Ekotemp.

Wszyscy szukają formuły szczęścia – my, na szczęście, opracowaliśmy formułę komfortu.

Po ponad dziesięciu latach funkcjonowania w branży energii odnawialnych i komfortu zamieszkania dokonaliśmy niemal niemożliwego – stworzyliśmy doskonały i ekonomicznie uzasadniony system komfortu bioenergetycznego w pomieszczeniach. Okazało się, że wiele z tego czego uczono nas w szkołach dziś trzeba przemyśleć, a wiele z tego co obecnie jest reklamowane jako zdrowe, może być nawet niebezpieczne. Naszym zdaniem ludzkość za własne i niemałe środki sama stworzyła sobie problem. Podjęte próby rozwiązania go na „chybił – trafił” nie doprowadziły do niczego dobrego. Według statystyk, obecnie połowa domów należy do kategorii „chorych”, a ilość chorób alergicznych corocznie zwiększa się o jedną trzecią.

Ustaliliśmy istotne czynniki tych negatywnych zjawisk i proponujemy rozwiązanie.

Odtąd komfort stanie się nie marzeniem, a codzienną rzeczywistością. Celem nie jest pseudo-remont, a wygodne i zdrowe środowisko zamieszkania z wielokrotnym zmniejszeniem zużycia energii na ogrzewanie.

Rozumiemy potrzeby rynku i Klienta. Zapewniamy komfort zamieszkania przy zastosowaniu najzdrowszych materiałów i optymalnych rozwiązań. Większość z tych rozwiązań opracowaliśmy od podstaw idąc własną ścieżką, nie naśladując tych powszechnie stosowanych.

NASZE ZASADY

EkologiaŻadnych zanieczyszczeń, niebezpiecznych materiałów lub lącz, usunięcie wszelkich negatywnych odziaływań energetycznych, maksymalne zachowanie uzdrowicielskiej mocy natury.

Ekonomicznie uzasadniona redukcja strat energetycznych i maksymalnie możliwe zapewnienie jej potrzeb energetycznych drogą redystrybucji energii w środowisku otaczającym.

  • Miedziany wymiennik ciepła

  • Sprawność wynosi do 91 %

  • Zużycie energii elektrycznej od 32V

  • Bezszumny w reżimie nocnym

Wykorzystanie efektywnych materiałów, technologii i rozwiązań projektowych daje doskonałe wyniki. PRANA uczestniczyła w pierwszym forum międzynarodowym Bauhaus SOLAR ERFURT (Niemcy, 2008r.), gdzie przedstawiła „Bioenergetyczną koncepcję komfortu”; system wentylacyjny PRANA i system cieplnej izolacji akustycznej Ekotemp.
Patentowane konstruktywne rozwiązanie systemu wentylacji, zaoferowane szerokiej społeczności do dziś dnia nie ma równych sobie na całym świecie. W 2010 roku systemy wentylacji, systemy izolacji cieplnej ścian i przegród wewnętrznych, które oferujemy Państwu, zostały przedstawione na międzynarodowych specjalistycznych targach budowlanych w Rzeszowie (Polska, wrzesień 2010) i we Wrocławiu (Polska, grudzień 2010). A także na wystawie, poświęconej efektywności energetycznej GRAZ (Austria, 2007r), gzie one zostały uznane za najlepsze.

Shema_prana_bidirect-03Strumienie powietrzne przebiegają przez system miedzianych wymienników ciepła, ulokowanych wewnątrz modułu operacyjnego, przy czym są podzielone między sobą zarówno wewnątrz modułu operacyjnego, jaki na „wlocie – wylocie” i nie są mieszane.
W systemie wentylacyjnym PRANA wypracowane ciepłe powietrze, które wyprowadza się z pomieszczenia, grzeje powietrze zimne, napływające z zewnątrz. A w lecie na odwrót – wychładza. System nie ma filtrów, a miedziane wymienniki ciepła zabezpieczają dezinfekcję dzięki temu, że przewodowe kanały powietrza są prosto płynne, ich długość jest niewielka, zachowuje się skład jonowy i naturalny komponent energetyczny powietrza „prane”.

Działamy na rynku oszczędności energetycznej już powyżej 11 lat. Dlatego oferujemy Państwu sprawdzone czasem produkty oszczędności energetycznej i systemy, które zostały wypróbowane nie tylko przez użytkowników ukraińskich, a także przez wspólnotę międzynarodową.

Nasze energooszczędne systemy po raz pierwszy zaprezentowane zostały w roku 2007 na targach w GRAZ w Austii i od razu uznane zostały za najlepsze.

W roku 2008 wzięliśmy udział w Pierwszym Międzynarodowym Forum BAUHAUS SOLAR ERFURT (Niemcy), gdzie przedstawiliśmy system „ciepło-szumo-izolacji” ECOTEMP i system wentyalacji i rekuperacji rozproszonej PRANA. Nasze opatentowane rozwiązania do dziś nie mają sobie równych w skali Świata.

W 2010 roku nasze systemy wentylacji i izolacji termicznych ścian zewnętrznych oraz działowych zostały zaprezentowane na międzynarodowych specjalistycznych targach budowlanych w Rzeszowie i Wrocławiu (Polska). Ponownie produkty te uznano za najlepsze. Z roku na rok poszerzamy asortyment rekuperatorów PRANA, propagujemy technologie poprzez udział w imprezach targowych.

W 2015 roku dużym sukcesem zakończyła się prezentacja rekuperatorów PRANA w Rzymie i ich debiut na rynku włoskim. W tym samym roku z olbrzymim zainteresowaniem z uwagi na niską cenę, wysoką jakość i efektywność oraz innowacyjne podejście do zagadnień wentylacji i rekuperacji przyjęto nasze produkty na targach AQUATHERM w Warszawie.