Najczęściej zadawane pytania
Rekuperacja decentralna to alternatywa dla centrali rekuperacyjnej z kanałami. Wybierając rekuperatory Prana serii domowej i półprzemysłowej, nie trzeba prowadzić kanałów wentylacyjnych przez wszystkie pomieszczenia. Rekuperator ścienny montuje się dużo łatwiej i szybciej. Każde urządzenie jest dobierane zgodnie z przeznaczeniem i pracuje niezależnie, gwarantuje to najwyższą skuteczność.
Na koszt całej inwestycji wpływa cena urządzeń i montaż. Rekuperator wykazuje wysoką skuteczność odzysku ciepła dzięki temu, że posiada miedziany antyseptyczny wymiennik ciepła. Działa jednocześnie, zasysając i tłocząc powietrze do pomieszczenia, tworząc zbilansowane nadciśnienie. Zapobiega to powstawaniu cofek z szybów wentylacyjnych. Cena rekuperatora wynika z zastosowania materiałów wysokiej jakości oraz szeregu różnych czujników, występujących w modelu Stop smog i premium plus. Czujniki oraz automatyka pozwalają cieszyć się nam czystym powietrzem, bez potrzeby ręcznego sterowania, a przy tym zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie.
Nasze rekuperatory osiągają do 96 % sprawności. Wysoką wydajność zapewnia miedziany antyseptyczny wymiennik ciepła.
Tak. Rekuperatory odprowadzają powietrze z pomieszczenia, jednocześnie dostarczając świeże. Wspomagają również wentylację grawitacyjną przez wytwarzanie zbilansowanego nadciśnienia.
Ilością osób, która będzie przebywać w danym pomieszczeniu, przeznaczenie pomieszczenia, kubatura pomieszczenia. Wybierając rekuperator, należy zwrócić uwagę, w którym działa jednocześnie nawiew i wywiew. Taki się najlepiej sprawdzi. We wszystkich modelach rekuperatorów Prana, nawiew i wywiew działa jednocześnie. Zadzwoń i skorzystaj z porady naszych doradców.
Tak. Wszystkie modele wewnątrz ściennych rekuperatorów dostępnych w Ecoventeam można montować w ścianach o każdej grubości i nawet w szybach. Jeżeli ściana różni się grubością od długości rekuperatora, istnieje możliwość wydłużenia długości rekuperatora.
Rekuperator pracuje praktycznie bezgłośnie na biegach pracy standardowej, odgłosy z zewnątrz są tłumione wewnątrz rekuperatora. Dodatkowo montując w rekuperatorze wewnętrzną membranę, można zwiększyć szczelność akustyczną. Działa ona również zabezpieczająco przed wdzieraniem się silnych podmuchów powietrza do środka. Dobrze jest ją zastosować w połączeniu z pokrywą przeciwwiatrową.